Новини

Соціально-політичний моніторинг м. Запоріжжя. Червень 2016

16-06-2016

ПРЕС-РЕЛІЗ

«Соціально-політичний моніторинг м. Запоріжжя: динаміка змін громадської думки». Round # 2.

Організатор дослідження: MLS group, напрямок маркетингових досліджень та консалтингу

Ключовий доповідач: керуючий партнер MLS group, соціолог Кузьмичова Надія

Контактна інформація організатора дослідження:

69057, м. Запоріжжя,

пр. Соборний 158, оф. 245

www.mlsgroup.com.ua

research@mlsgroup.com.ua

+380 97 7213496

+380 50 2826894

 

Компанією MLS group з 7 по 12 червня був проведений другий раунд власного соціально-політичного моніторингу м. Запоріжжя з актуальних питань, що стосуються нашого міста. Збір даних здійснювався методом телефонного опитування абонентів усіх мобільних операторів та стаціонарних телефонів у віці від 18 років. Тип вибірки: стратифікаційна, квотна, випадкова на етапі відбору респонденту. Параметри квотування: стать, вік. Всього було опитано 825 осіб. Рівень досяжності респондентів склав 41%. Похибка вибірки: +- 3,4%.

 

Ключові позиції:

  1. Перші два місяці роботи Нової Патрульної Поліції у нашому місті більшістю запорожців (47,2%) оцінюються на «відмінно» та «добре», в той час як три місяці тому близько 30% містян на такі ж бали оцінювали роботу нових поліцейських в інших містах України. Тобто діяльність запорізьких стражів порядку отримує менше негативних оцінок у порівнянні з роботою їх колег поза межами нашого міста.
  2. У 52% мешканців м. Запоріжжя нові патрульні поліцейські викликають позитивні емоції, серед яких домінує тріада – захищеність, впевненість, спокій. 32% не відчувають будь-які емоції, що були б пов’язані з новими поліцейськими, ще 12,5% навпаки говорять про появу роздратованості, невпевненості, розчарування та настороженості і у 3,5% запоріжців почуття змішані.
  3. 61,4% містян тепер покладають зниження рівня злочинності першочергово на ефективні дії нових поліцейських, в той час як майже 32% схильні вважати, що не тільки від патрульних залежить спокій на вулицях нашого міста.
  4. Кожен восьмий запорожець (11,7%) у віці старше 18 років безпосередньо був учасником взаємодії із новими патрульними – або сам викликав поліцейських, або був зупинений ними. З числа тих, хто має досвід таких контактів майже 59% оцінюють рівень професійності дій на позначку «високий» та «вище середнього», ще 20% вважають його середнім, майже 12% - «нижче середнього» і 9,5% - «низьким».
  5. Думки запоріжців щодо можливої політичної кар’єри Надії Савченко є найбільш неоднозначними, що виражається в існуванні приблизно чисельно однакових груп – тих, хто підтримує залучення льотчиці до політичної діяльності (31,2%), тих, хто проти цього (37,3%) та тих, кому важко було визначити власну позицію у чітких координатах підтримки/не підтримки (31,5%).
  6. Оцінюючи зміни, які відбулись у м. Запоріжжя з моменту обрання нової міської влади, близько 48% містян констатують їх відсутність, в той же час ще майже 40% говорять про відчутність певних позитивних зрушень, а от погіршення ситуації вбачають 8,7% опитаних. За останній квартал фіксується тенденція до підвищення рівня визначеності запоріжців зі своєю оцінкою того, що відбувається у місті. Так, з березня на 10,7% скоротилась доля категорії запоріжців, які не бачать змін у місті, в той же час розширення аудиторії з негативною оцінкою змін відбулось на 3%, а з позитивною – на 7,5%.
  7. Діяльність Володимира Буряка на посаді мера міста у більшості запоріжців (53,6%) отримує позитивну оцінку. Кожен п’ятий мешканець Запоріжжя має іншу точку зору, обираючи варіанти відповідей «скоріше, негативно» та «негативно» оцінюю роботу міського голови. При цьому за останні три місяці відбувається зростання долі негативних оцінок роботи очільника міста з 14,9% до 20%.
  8. Якби вибори міського голови відбулись наступної неділі, то 41,7% запоріжців проголосували би за Володимира Буряка, 17,5% опитаних, ймовірно, відмовились би від участі у виборах, ще 24,4% вагались з вибором конкретної кандидатури. Мерські рейтинги решти претендентів на відповідне крісло у 2015 році, а також діючих народних депутатів та політиків коливаються у межах від 0,2% (А.Гамов, Т.Книш) до 3,2% (М. Фролов).
  9. Найбільшу антипатію у запоріжців продовжує викликати екс-мер міста Олександр Сін – 18,6%, друга позиція антирейтингу належить Сергію Кальцеву (13,%), третя – Миколі Фролову (6%). Дещо менше антипатії викликає Володимир Буряк – за нього точно не проголосували б 5,5% містян.
  10. Якби вибори до Верховної Ради України відбулись наступної неділі, то мінімум 27% містян не прийшли би на виборчі дільниці, ще 16% підтримали би Опозиційний блок, 9% Батьківщину, майже 8% БПП, 7% Самопоміч і замикає п’ятірку лідерів Радикальна партія Олега Ляшка з 5% підтримки запоріжців.
Прес-реліз. Round # 1, 2017

2017-04-06

Оцінки запоріжців

Прес-реліз. Round # 4, 2016

2016-12-15

Тенденції змін за рік та передсвяткові очікування запоріжців.