Новини

Консалтинговий супровід розробки Стратегії розвитку громади

17-12-2018

У листопаді 2018 року покладений початок співпраці компанії MLS group ще з однією громадою - Шахівською сільською радою в рамках розробки Стратегії розвитку.

Перший етап нашого партнерства передбачав активну роботу над збором та обробкою інформації, що поставатиме основою для підготовки стратегічного документу.

З чого саме складається етап збору даних та в чому цінність кожного заходу?

По-перше. Проведення зустрічей з Робочою групою.

Такі зустрічі – важливий крок у підготовці Стратегії. За нашим переконанням варто відійти від формальностей: увагу необхідно сконцентрувати на спільному баченні мети та шляхах її досягнення.

Багато громад вже усвідомили необхідність розробки Стратегії, але, зустрічаючись з організаційними проблемами, фрагментованим баченням самої процедури написання, великим обсягом інформації, яку необхідно зібрати – відкладають старт підготовки цього важливого документу на потім. На сьогодні це означає втрату багатьох можливостей для розвитку.

Консалтинговий супровід у написанні Стратегії розвитку є тим інструментом, за допомогою якого хаотичність дій змінюється на впорядкованість і систематичність, що дозволяє працювати команді злагоджено і дотримуватися дедлайнів.

По-друге. Організація збору даних для соціально-економічного профілю громади

З нашого досвіду, цей етап роботи дається громадам найважче. Адже саме в цей період від Робочої групи очікується активне долучення до збору вичерпної статистичної інформації. Варто розуміти, що частіше за все дані, потрібні для дієвої Стратегії, неможливо отримати ззовні – найбільш повна інформація зберігається в сільських радах.

Ми радимо громадам на цьому етапі докласти максимальних зусиль, адже дані, що збираються, у майбутньому будуть використані як для Стратегії, так і для розробки Інвестиційного паспорту, стануть підґрунтям реалізації проектів розвитку територій.

По-третє. Зустрічі з населенням за модерації фахівців MLS group

Існують різні методології написання Стратегії, за одними цей етап включений в процедуру розробки, за іншими – ні. Позиція нашої компанії – зустрічі з населенням вкрай важливі. За характером вони неформальні – це рівноправний діалог трьох сторін: населення, бізнесу та представників органів місцевого самоврядування. Немає регламенту, підготовлених доповідачів, голосувань. Кожен учасник висловлює свої думку, а модерують зустрічі фахівці MLS group. Інтерактивний формат заходу дозволяє учасникам бути більш відкритими. Приємну атмосферу забезпечують комфортні умови (затишне приміщення, чай/кава, солодощі).

Зустрічі виконують дві значущі функції: реальне залучення громадськості до процесу розробки Стратегії розвитку території та дотримання місцевою владою принципів відкритого врядування. Загалом, це один з інструментів, що прийнято використовувати у розвинених демократичних суспільствах. Проблеми, що озвучуються протягом дискусії переважно є не новими, більше того – загальновідомими, а частина з них лежить, як правило, поза межами повноважень ОМС, проте подібний формат взаємодії ОМС – населення – бізнесу дозволяє зняти психологічну напругу, перейти у конструктивну площину обговорення нагальних питань та змоделювати дієвий механізм їх вирішення за участі усіх представлених сторін.

Найцінніше, що дають такі зустрічі – співпричетність громадськості до формування бачення майбутнього. 

У Шахівській ОТГ зустрічі відбулись 11-12 грудня. З них три обговорення – з мешканцями сіл громади з урахуванням територіальної близькості населених пунктів, четверта зустріч – з молоддю громади – учнями 9-11 класів.

По-четверте. Реалізація дослідження серед представників бізнесу

Урахування думки представників бізнесу в стратегічному плануванні розвитку громади є вкрай важливим з точки зору перспектив інвестиційної привабливості територій. Розвиток існуючих бізнесів, створення нових – це те, у чому зацікавлені всі ОТГ. По-перше, це дозволяє наповнювати бюджет громади, по-друге – покращувати інфраструктуру торгівлі та послуг.

Своїм клієнтам ми радимо, щоб спілкування з бізнесом відбувалось через третіх осіб, тобто, опитування цієї категорії представників ОТГ має здійснюватись не співробітниками органів влади. Компанія MLS group реалізовує повний цикл дослідження – від формування бази даних, розрахунку вибірки, охоплення мінімум 50% від загальної кількості підприємств до обробки та аналізу даних.

По-п’яте. Аналіз результатів опитування населення, проведеного представниками Робочої групи

Опитування населення є обов’язковим етапом, без якого розробка Стратегії методологічно неможлива. Шахівська громада зусиллями Робочої групи провела дослідження, тоді як фахівці MLS group долучились на етапі обробки анкет та аналізу результатів. Такий варіант є одним з можливих у співпраці громади та зовнішніх консультантів. Однак частіше опитування громадськості здійснюється фахівцями нашої компанії з можливістю включення до мережі інтерв’юерів представників Робочої групи. За таким сценарієм отримані дані є репрезентативними, а актив громади, що прийняв участь у зборі даних, має змогу краще відчути існуюче різноманіття думок та оцінок.

Отже, саме так побудований етап збору даних. Він є основою для ґрунтовної аналітики і був успішно реалізований за активної участі Робочої групи Шахівської громади, населення та бізнесу. Представлення результатів аналітичної роботи планується у першому кварталі 2019 року.

Ми відкриті до ідей та партнерств! Якщо Вас цікавить розвиток громади, налагодження взаємодії між органами місцевого самоврядування та громадськістю, дзвоніть +380 97 7213496 або пишіть gromada@mlsgroup.com.ua.

 

ІІ сесія Школи місцевого самоврядування DESPRO

2018-12-03

20-23 листопада у Києві пройшла ІІ сесія Школи місцевого самоврядування DESPRO 2018.

Місцеве самоврядування та децентралізація на Сході України: найкращі практики та перспективи майбутнього, 22-24 травня 2018

2018-06-05

З 22 по 24 травня 2018 року у місті Святогірську проходив форум «Місцеве самоврядування та децентралізація на Сході України: най

Новий сайт MLS Group з напрямку децентралізації та розвитку громад

2018-05-11

http://gromada.mlsgroup.com.ua/ - новий сайт напрямку з децентралізації та розвитку громад MLS Group, на якому доступна вся інфо

Механізми впливу громадськості на прийняття рішень ОМС: тренінг з локальної демократії, 12-13 квітня 2018

2018-04-25

12-13 квітня 2018 року у м. Святогірськ відбувся тренінг на тему «Громадська рада та органи місцевого самоврядування: механізм в